רוני חג'ג' תוכנית רזידנסי לפרק זמן קצר

האמן רוני חג'ג' מגיב להצבה בחלל שעשה בתערוכה "בחזרה לבסיסי" שהסתיימה לא מכבר. בתערוכה נוצרו קבוצות של מבנים, אלמנטים פיסוליים, כל אחד שיקף יסוד אחר וכולם עסקו בדרכים שונות של פרידה או השלה. חומרי הגלם לעבודות נלקחו ממפעלי הקיבוץ ומהסביבה הקרובה לאטליה.

זרם, טכניקה מעורבת (החומרים באדיבות המפעלים: כבירן וריאון, קיבוץ כברי)

זו הזדמנות בלתי שגרתית להתמודד אמנותית ולנסח מחדש את העקרון החומרי ששלט בעבודות בתערוכה; תגובה המאפשרת לרוני חג'ג' להמשיך וליצר שיח מתפתח ולבדוק שאלות על חלל, על חומר, על משך תצוגה – מה קורה לעבודה מוצבת לאורך זמן בחלל ולדינמיקה בינה לבין פעולה אמנותית הבאה בעקבותיה. בקונטקסט של עבודות הפיסול של שמי המהדהדות את החוץ אל הפנים ומייצרות הקשרים מעצם נוכחותן.
_________

רוני חג׳ג׳ (נ. 1976) חי ועובד בתל אביב. בוגר בהצטיינות המדרשה לאמנות, בית ברל (2006) ותכנית העמיתים של מכללת עלמא (2011).

אוצר, מוזיקאי ואמן רב תחומי, עובד בקשת רחבה של מדיה, הכוללים ציור, קולאז', פיסול ומיצב.

עבודותיו של חג'ג' הוצגו בחללי תצוגה רבים, ביניהם מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון פתח תקוה לאמנות, מוזיאון בת ים לאמנות, הביאנלה בהרצליה, מוזיאון אורי ורמי נחושתן, הגלריה במכללת ספיר, סדנאות האמנים בתל אביב, אטליה שמי, קיבוץ כברי.

מעין רזידנסי – לפרק זמן קצר

האמן רוני חג'ג' מגיב להצבה בחלל שעשה בתערוכה "בחזרה לבסיסי" שהסתיימה לא מכבר. בעבודה "זרם" נוצרו קבוצות של מבנים, אלמנטים פיסוליים, כל אחד שיקף יסוד אחר וכולם עסקו בדרכים שונות של פרידה או השלה.

רוני שהה באטליה לפרק זמן קצר, זו הייתה הזדמנות בלתי שגרתית להתמודד אמנותית ולנסח מחדש את העיקרון החומרי ששלט בעבודות בתערוכה; התגובה איפשרה להמשיך וליצר שיח מתפתח החומק מהגדרות וממשיך לבדוק שאלות על חלל, על חומר, על פירוק ומשך תצוגה – מה קורה לעבודה מוצבת לאורך זמן בחלל ולדינמיקה בינה לבין פעולה אמנותית הבאה בעקבותיה. בקונטקסט של עבודות הפיסול של שמי המהדהדות את החוץ אל הפנים ומייצרות הקשרים מעצם נוכחותן.

*חומרי הגלם לעבודות נלקחו ממפעלי הקיבוץ ומהסביבה הקרובה לאטליה.