"להסתכל רחוק ולנשום עמוק" עשור לאטליה שמי

"להסתכל רחוק ולנשום עמוק"  עשור לאטליה שמי

יעקב דורצ'ין, רוני חג'ג', אירית חמו, שחר יהלום, אוריאל מירון, הילה טוני נבוק, אורלי סבר, שי עיד אלוני, מחמוד קייס, ענת קינן, אפרת קליפשטיין, מרב קמל וחליל בלבין, ברק רביץ, משה רואס, ליאוני שיין, עומר שיזף.

אוצרת: סמדר שינדלר

פתיחה: שבת 23 באוקטובר 2021 בשעה 12.00

השם "להסתכל רחוק ולנשום עמוק"  לקוח מתוך ראיון עם שמי שהוקלט באמצע שנות ה-80. התערוכה מציינת עשר שנים לפעילות אטליה שמי היא אירוע משמח ואופטימי. במהלך עשר השנים הוצגו בסדנת הפיסול, בסדנת הציור,  ובגן הפסלים, המהווים ביחד את האטליה, כ-35 תערוכות. הקו אוצרותי המחבר בין התערוכות עיקרו בדיאלוג בין האמנות העכשווית המודרנית לבין יחיאל שמי והמורשת האמנותית שלו, מתוך שאיפה ליצור מעין מעבדה או אטליה בתוך אטליה.

בתערוכה "להסתכל רחוק ולנשום עמוק"  מוצגות בעיקר עבודות פיסול של אמניות ואמנים שהציגו באטליה במהלך עשר השנים, ואשר מתכתבות עם היצירה של שמי. המקבץ הגדול והמגוון של העבודות – במדיומים שונים ובחתך רב-דורי – משרטט מנעד או פאלטה של פרשנויות ומעורר שאלות בכל הקשור לשפתו האמנותית של יחיאל שמי ומוסיף לה שכבה עכשווית בעלת מילון מונחים משל עצמה – נאמנות לחומר – בלי תוכן ספרותי/אידאולוגי – פיסול חילוני/טהור/אוטונומי – ההורדה מהכן – מרחב ציבורי – מידה – מתח פיסולי.

קטלוג לציון עשר שנים
מאמרים:
מאמרי הקטלוג מציעים מבטים חדשים על יצירתו של שמי
יונתן אמיר
גליה בר-אור
מורן שוב רובשוב
גלילי שחר
סמדר שינדלר
עיצוב: יואב וינפלד

פתיחה חגיגית
דברים
:
רות קלדרון – מייסדת ומנהלת "עלמא", בית לתרבות עברית
אורלי סבר – אמנית
אלון שמי
סמדר שינדלר – אוצרתהתערוכה
קטעי נגינה ושירה

__________

דימוי: פורטרט יחיאל שמי, 1982, צילום (חתום עם הקדשה): ארנולד ניומן

נעילה: 12.3.22

שעות פתיחה האטליה: ב'- ה' ושבת  11:00-15:00  shemi@kabri.biz

לפרטים: אטליה שמי 04-9952709; 052-8840215